Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

DdDom 
Pomocy Społecznej

dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety

w Kamieniu KrajeńskiFotorelacja z balu

IV Marszałkowski Bal Charytatywny - historia prawdziwa                        

 opowiada s. Małgorzata Kwiatkowska, dyrektor DPS

Pewnego wieczoru październikowego otrzymałam  telefon od  prezesa Akademickiego Stowarzyszenia AD ASTRA, ks. Dariusza z Gdańska, że wystosowano  prośbę do Marszałka województwa kuj-pom o wskazanie potencjalnego beneficjenta charytatywnego IV już Balu Marszałka, którego szczególnymi i wyłącznymi organizatorami są członkowie Akademickiego Stowarzyszenia AD ASTRA oraz członkinie Honorowego Komitetu Organizacyjnego działającego przy Urzędzie Marszałkowskim, w którego skład wchodzą żony samorządowców, prezydentów, burmistrzów, prezesów firm i banków, biznesmenów, przedstawicieli świata kultury i medycyny. Pan Marszałek wskazał nasz Dom Pomocy Społecznej, jako potencjalnego beneficjenta tegorocznego balu.

Tę niespodziewaną wiadomość przyjęłam z ogromną radością. Był to, skierowany ku nam miły gest miłości i ludzkiej dobroci. Otrzymałam wstępne zaproszenie na pierwsze spotkanie organizacyjne Przedstawicieli Honorowego Komitetu Organizacyjnego oraz członków Stowarzyszenia AD ASTRA do Przysieka w dniu 16 listopada. Na spotkaniu miałam niezwykłą okazję przyjrzeć się z bliska jak wielki wkład mają członkowie Stowarzyszenia i Komitetu. Zostałam bardzo ciepło i swojsko przyjęta oraz wprowadzono mnie w szczegóły i zawiłe arkana balu. Otrzymałam  informacje odnośnie terminu balu, szczegółów dotyczących zaproszonych gości, otrzymałam zaproszenie, jako gość honorowy, otrzymałam informacje, że w restauracji Opery Nowa przygotowano dla mnie miejsce przy jedenastoosobowym tzw. „stole storczykowym” wraz z Panem Marszałkiem Piotrem Całbeckim, Jego małżonką Dagną, przedstawicielem konsulatu Hiszpanii wraz z małżonką oraz szczególnymi gośćmi pana marszałka, poinformowano mnie o późniejszej licytacji głośnej i cichej, na której będę obecna.  Otrzymałam zachętę do uczestniczenia w rozmowach przy poszczególnych stołach zaproszonych gości balu.  Nastąpiła ta wielka dla naszego DOMU chwila Balu w dniu 19 stycznia 2013 r. o godz. 19.00.

Podczas bardzo uroczystego rozpoczęcia Balu charytatywnego zostałam  przywitana, jako honorowy przedstawiciel Beneficjenta, czyli Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim, wręczono mi ogromną różę, co stało się dla mnie jasnym sygnałem, że św. Elżbieta podsunęła mi swoją piękną myśl o tym, że „Musimy Innych Uszczęśliwiać”.

Tymi właśnie słowami rozpoczęłam swoje przemówienie i podziękowanie dla sponsorów indywidualnych, grupowych oraz firm, a przede wszystkim dla gospodarzy, organizatorów i uczestników charytatywnego IV Balu Marszałka.

Po odtańczeniu oficjalnego mazurka i toastu szampanem GOŚCIE zostali zaproszeni do stołów. Nastała w pewnym momencie pora licytacji głośnej, którą poprowadził pan Rafał Rykowski z TVP. Szczegóły dotyczące wystawionych przedmiotów do licytacji przedstawię poniżej tego sprawozdania. Licytacja została przeprowadzona bardzo sprawnie i dowcipnie, goście przy tym świetnie się bawili. Padały ogromne sumy pieniędzy, m.in. kolię z pereł i bursztynu wylicytowano za 15 000 zł., Grill za 19 000 zł., Piękny obraz Matki Bożej namalowany przez panią Krystynę Szalewską wylicytowano za 4 000 zł. I w tym miejscu muszę wspomnieć o niecodziennym geście, jaki został podjęty przez Panią, która kupiła obraz. Usłyszałam miłe słowa, że co, jak co…ale taki obraz powinien wisieć w Domu Beneficjenta i zostałam zaproszona do jego uroczystego przekazania i odbioru. Cieszę się ogromnie, tym bardziej, że stanowić on będzie cenną pamiątkę tego wydarzenia. W tym momencie miałam okazję publicznie po raz drugi podziękować sponsorom, za wspaniałe gesty dobroci. Po licytacji nastąpił czas posiłku. Po licytacji, jako przerywnik odbył się pokaz mody dla pań oraz pokaz żonglerski z piłeczkami i hula hop- był to naprawdę piękny pokaz. Pod koniec Balu nastąpiło uroczyste przekazanie telewizora firmy SCHARP dla naszych mieszkańców. Po raz trzeci zaliczyłam publiczne wystąpienie i serdecznie podziękowałam, za ten miły gest firmy.

Bardzo ciekawym elementem pozyskiwania pieniędzy sponsorów był konkurs stolików, czyli pozyskiwanie tytułu LIDERA DOBROCZYNNOŚCI, zdobył ten tytuł usytuowany blisko mnie stolik „jaśminowy”, sponsorując na sumę ponad 37 000 zł. którego goście zostali obdarzeni gorącymi oklaskami i wspólnym zdjęciem.

Natomiast oryginalny paryski szampan w prawie metrowej pięknie wykonanej butli  otrzymał sponsor, który obdarzył nas hojnie 30 000 zł.

Nastąpił czas powrotu do domu. Pożegnaniom nie było końca, z tej przyczyny, iż wielu gości podchodziło do naszego honorowego stolika w geście pożegnania i wyrazu szacunku.

Byłam ogromnie zdumiona i zaszokowana wysokim poziomem IMPREZY o tak dużym prestiżu społecznym.,

Jestem wdzięczna Bogu, za ludzi, którzy mnie otaczali.. Miło było doświadczyć gestów ludzkiej życzliwości okazanej Mieszkańcom naszego Domu i mnie.

Po powrocie do domu następnego dnia na spotkaniu społeczności mieszkańców opowiedziałam dzieciom i młodzieży o szczegółach i wrażeniach z balu. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i ciekawością. Zgodnie stwierdziliśmy, ze najlepszą formą podziękowania WSZYSTKIM gospodarzom, organizatorom i sponsorom będzie wręczenie upominku rąk własnych, czyli prace ręcznie pięknie wyeksponowane w tle obrazu z widokiem naszego domu.

Jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy, postanowiliśmy wręczyć prezenty na czekającej nas konferencji prasowej. Rozpoczęliśmy prace nad wykonaniem serc z brystolu, przyozdobienie ich wieloraką techniką-kredką, farbą, posypką itp., serca zostały odpowiednio wyretuszowane i przygotowane do naklejenia na tło plakatu, który przedstawiał nasz dom w tle. Na obrazie umieściliśmy nasze wspólne zdjęcie oraz podziękowanie WSZYSTKIM SPONSOROM. Obraz oprawiliśmy w antyramę i pięknie wykonany prezent gotowy. Następnie pozostałe serca umieściliśmy na patyku, przyozdobiliśmy i nakleiliśmy duchowe sentencje, umieściliśmy w starannie przyozdobionym pudełku po butach oraz wykonaliśmy dekoracyjne książki dobrych życzeń, które mieliśmy w rezerwie i obdarzaliśmy spontanicznie tych wszystkich, którym chcieliśmy okazać swoją wdzięczność.

Dnia 5 lutego 2013 r. odbyła się konferencja prasowa marszałka województwa w Operze Nova, na której miał zostać przekazany symboliczny czek.

Pojechałam tam z mieszkańcami: Arkiem, Magdą na wózku inwalidzkim i Patrycją oraz rehabilitantką.

Na konferencji prasowej byliśmy bardzo mile witani i muszę powiedzieć, ze wszyscy ucieszyli się na widok naszych mieszkańców, którzy świetnie się prezentowali. Zaproponowano nam, abyśmy podziękowali przygotowanymi upominkami tuż po wręczeniu symbolicznego czeku. wszyscy obdarowywani ze wzruszeniem odbierali ten nasz wspólny gest wdzięczności.

Suma na czeku opiewała na sumę 88 500 zł.

Ponieważ cel wydatku został ściśle nam określony przez organizatorów, musimy jak najszybciej przeznaczyć pieniądze na konieczną aparaturę medyczną, sprzęt rehabilitacyjny, zaopatrzenie świetlicy oraz częściowe zagospodarowanie placu rekreacyjno-zabawowego.

Niech Dobry Bóg błogosławi WSZYSTKIM za WSZYSTKO za podjęty trud organizacji, za wszelki wkład pracy, za hojność i dobroć serca, za „bycie” z nami.