Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Rok 2018 

Zakończenie Roku Szkolnego 2017 / 18

I nadszedł długo wyczekiwany dzień przez wszystkich uczniów czyli koniec roku szkolnego.  Po roku mozolnej pracy  wszystkim naszym podopiecznym udało się zaliczyć kolejny etap edukacyjnej drogi , a wśród tej grupy były osoby, którym udało się przejść przez wszystkie szczeble edukacji i ten rok zakończyli jako absolwenci ZS nr 2 w Sępólnie Krajeńskim. A są to dokładnie trzy dziewczyny: Karolcia, Ola i Patrycja. Z tej okazji były podziękowania, wyróżnienia i chwile wspomnień, po których zakręciła się łezka w oku. Wszystkim gratulujemy promocji do kolejnych klas i i życzymy udanych wakacji !!!

Galeria mediów

V Kamieńsko - Chojnickie DPS-owanie  czyli Funka 2018

test

Polska, biało - czerwoni !!!

Cała Polska żyje mundialem ... i losami naszej ekipy na tym sportowym wydarzeniu. Oczywiście i w naszym domu są zagorzali kibice, którzy trzymają kciuki za naszych reprezentantów podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji. Z  tej okazji powstały nawet "grupowe strefy kibica " dla fanów futbolu.

Galeria

W sobotę 9 czerwca udaliśmy się także na obchody 70-lecia Biblioteki Publicznej w naszym mieście. Z tej okazji na Stadionie Miejskim odbywał się Piknik Biblioteczny z szeregiem atrakcji dla jego uczestników. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Na dobra zabawę zawsze znajdziemy czas. Zapraszamy do galerii.

Piknik Biblioteczny

Piknik Rodzinny na ul. Podgórnej

9-ego czerwca  br.  uczestniczyliśmy w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym  przez naszych sąsiadów z DPS -u na ul. Podgórnej  w Kamieniu Krajeńskim. Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy na wspólnej zabawie w rodzinnej atmosferze korzystając ze wszystkich atrakcji przygotowanych przez gospodarzy imprezy. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie ! :-)

Piknik Rodzinny

Podczas, gdy  część Mieszkańców naszego Domu  imprezowała w Wielu pozostała ekipa  kontynuowała obchody Dnia Dziecka na pikniku w ogrodzie przy muzyce, grillu oraz zabawie. Niespodzianką dla wszystkich był występ dobrze wszystkim znanej |Maryli, która wykonała największe swoje hity podnosząc temperaturę imprezy do tego stopnia, aż wszyscy szukali ochłody w strumieniach wody :)

Dzień Dziecka w ogrodzie

1-ego czerwca czyli w Dzień Dziecka 20-sto osobowa ekipa z naszego Domu ruszyła na plenerowy piknik do Wiela. Korzystając z gościnności państwa Czapiewskich naszym mieszkańcom udostepniono polane, na której mogli hasać do woli oraz bawić sie i rywalizować w  zabawach i konkursach sportowych oraz poznawać piekno zakątków natury na Kaszubach. A z racji tego, iz sezon grillowy mamy w pełni to dla wszystkich przygotowano przepyszne przysmaki z rusztu... Oczywiście przy okazji pobytu w Wielu cała grupa znalazła chwile czasu, aby powierzyć swoje troski Matce Bożej Pocieszenia w tutejszym sanktuarium.

Wyjazd do Wiela

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

28 maja br. na terenie ogrodu naszego Domu odbył się coroczny piknik z okazji Dnia Dziecka dla naszych Mieszkańców. Oprócz gości zaproszonych przez naszych podopiecznych wydarzenie to swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. Uroczystość zainaugurowała msza św., po której krótkim przemówieniem wygłoszonym przez s. dyrektor Sylwię Blok oficjalnie rozpoczęto zabawę . Dla wszystkich imprezowiczów przygotowano przepyszne dania z grilla, chrupiące gofry i naleśniki , mnóstwo słodkości i oczywiście lody dla ochłody, gdyż pogoda w tym dniu była fantastyczna, A, że impreza była udana tego nie trzeba pisać - wystarczy spojrzeć na radosne twarze naszych dzieciaczków na zdjęciach :) 

Galeria mediów

Spotkanie u Matki - Festiwal Piosenki

W dniu 24 maja 2018 r. przedstawiciele naszego Domu w osobach : Madzia, Patrycja, Oliwia, Mariolka, Marcin i Arek wzięli udział w przeglądzie pieśni o tematyce religijnej  na terenie Sanktuarium w Górce Klasztornej k. Łobżenicy. Festiwal zainicjowała msza św. w bazylice, po czym wszyscy przemaszerowali na Plac Objawienia, gdzie swoje umiejętności prezentowały poszczególne grupy. Dla wszystkich uczestników w przerwie między występami przygotowano smaczny posiłek , a na koniec wręczono pamiątkowe dyplomy.

Fotorelacja w poniższej galerii. Zapraszamy.

Galeria mediów

Majowe harce po naszej pięknej okolicy

Piękna słoneczna majowa pogoda zachęca do aktywne spędzania czasu na łonie natury. Oczywiście nasi Mieszkańcy także każda wolną chwile letniej wręcz  aury przeznaczają na piesze wędrówki  po naszej zielonej okolicy, aby dotlenić organizm i odpocząć od codziennych spraw i obowiązków. Za cele swoich wycieczek obierają pobliskie jeziora, obiekty sportowe na świeżym powietrzu czy okoliczne bezdroża na spokojny spacer...  A czasem nawet jest to stacja benzynowa, aby posilić się hot-dogiem i szybką kawką, żeby dalej ruszać w świat :)

Galeria mediów

 Biwak w Zielonej Szkole w Dabrowie 15 - 16. 05.2018

W dniach 15 - 16 maj nasi mieszkańcy , którzy uczęszczają do ZS nr 2 w Sępólnie Kraj. brali udział w biwaku tzw. zielonej szkole w Dąbrowie  gm. Kamień. W ramach przygotowanego programu uczestnicy biwaku poznawali piękno naszej okolicy w ramach żywej lekcji przyrody, rozwijali prawność umysłową i ruchową podczas zawodów drużynowych i podchodów, oraz relaksowali się podczas wspólnej zabawy przy ognisku .

Zielona szkoła w Dąbrowie

Odpust w Wielu 13.05.2018

Miesiąc maj poświecony jest w szczególny sposób naszej Matce . W dniu 13.05.2018 r. uczestniczyliśmy wraz z delegacją naszych mieszkańców w Odpuście Kalwaryjskim we Wielu., polecając wszystkie nasze radości i troski przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia . Wdzięczni za 101 - rocznicę objawień Matki Bożej i 166 lat królowania Maryi na ziemi wielewskiej. Ogromnie wdzięczni jesteśmy także państwu Martynie i Marcinowi Czapiewskim za tak miłe i serdeczne ugoszczenie nas przy aromatycznej kawie i pysznym cieście. Bóg zapłać za Państwa gościnność.

Odpust w Wielu

4 maj 2018 r. Kolejny majowy dzień minął naszym mieszakńcom na zabawie i rywalizacji podczas zjęć sportowych w naszym ogrodzie w towarzystwie muzyki i przekąsek.

4 maj 2018

3 maj w liturgii Kościoła jest to uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Nasi mieszakńcy uczestniczyli w  uroczystej Eucharystii dziękując naszej Matce i Królowej za wolną Ojczyznę. Po Mszy św. s. dyrektor Karolina wraz z mieszakńcami udała się  na pobliski cmentarz, aby w ramach lekcji historii przybliżyć rys powstania Konstytucji 3-maja, która była zarazem aktem religijnym i państwowym oraz usankcjonowaniem idei królowania Maryi nad Rzeczpolpolitą

3 maj - lekcja historii w plenerze

2 maja w Polsce  jest obchodzony Dzień Flagi. W tym dniu po zapoznaniu mieszkańców z barwami Flagi Polski  s. dyrektor Karolina wraz z paniami opiekunkami i naszymi dziećmi spędzili bardzo aktywnie czas na boisku co widać na zdjęciach, W tym dniu s. kierownik Tobiasza wraz z pozostałym personelem przygotowała piknik gdzie nasze dzieci przy wspólnym grillu, muzyce, zabawach sportowych i radosnej atmosferze spędziliśmy majowy czas.

Zmagania Sportowe

Piknik

1-ego maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa - nasi Mieszkańcy w tym dniu uczestniczyli w Mszy św. następnie wraz z s. kierownik Tobiaszą w ramach wspólnej wycieczki podziwiali piękno budzącej się natury.  W tym dniu również s. dyrektor Karolina wraz z mieszkańcami pojechała do człuchowskiego ZOO - po wspólnym zwiedzaniu i samcznych lodach pojechaliśmy do pobliskiego Sanktuarium Matki Bozej Skaplerznej polecając się pod Jej Matczyną opiekę w tym wyjątkowym Maryjnym miesiącu.

Nabożeństwo majowe , piesze wyprawy, ZOO w Człuchowie

Majówka 2018 

I nadszedł maj ...  miesiąc, w którym słoneczko coraz mocniej przygrzewa a pogoda umożliwia spotkania przy  ognisku czy grillu oraz zabawę  na świeżym powietrzu. jest to także miesiąc, w którym szczególnie wielbimy Matkę Bożą w codziennej modlitwie - majowym.

Oczywiście nasi Mieszkańcy korzystali z pięknej pogody jaka panowała podczas tegorocznej majówki i juz 2 - ego maja zorganizowano wewnętrzny turniej piłki nożnej , po którym cała dziatwa grillowała w naszym ogrodzie, następnie bawiąc się w rytm przebojów disco polo. Kolejne dni dla naszych Mieszkańców przygotowano zawody sportowe oraz piesze wędrówki po naszej pięknej budzącej się do życia okolicy, Pomimo całodniowych imprez i zajęć  nasi Mieszkańcy znajdują chwilkę czasu aby wspólnie przy figurze Matki Bożej w naszym ogrodzie śpiewając majowe podziękować Maryi za otrzymane łaski . Zapraszamy do galerii.

Wyprawa do Torunia  27.04.2018 r.

Na przełamanie codziennej chandry nasi Mieszkańcy wspólnie z siostrą Dyrektor wybrali się do piernikowego  miasta  posiedzieć pod pomnikiem Kopernika, podziwiając przepiękną starówkę Torunia zregenerować się duchowo w  Świątyni  Opatrzności  Bożej  a także uzupełnić zapasy toruńskich słodkości.

Wycieczka do Torunia 27 kwiecień 2018

Spotkanie z teatrem 26.04.2018 r.

W czwartkowe popołudnie nasz Dom odwiedziła krakowska agencja teatralna GALANA z przedstawieniem pt. " Jaś i Małgosia " Barwne stroje, dowcipne dialogi połączone z życiowym przesłaniem to cechy charakteryzujące występy tejże grupy aktorów przywołujące uśmiech na twarzach naszych Mieszkańców. Zapraszamy do galerii.

Teatr objazdowy : przedstawienie pt. Jaś i Małgosia

Urodziny Mieszkańców w kwietniu

10 kwietnia odbyła się impreza  podczas, której świętowano urodziny  Mieszkańców . Jak zawsze wszystkim towarzyszyła wyśmienita zabawa w rytmach muzyki  połączona ze słodkościami przygotowanymi na tę okazję.  

Galeria mediów

Wielkanoc 2018, odwiedziny zajączka.

Po wielkopostnym przygotowywaniu duchowym nadszedł radosny czas Wielkiej Nocy czyli Zmartwychwstania  Pańskiego. Mieszkańcy naszego Domu również przygotowywali się do obchodów tej jakże ważnej uroczystości . Oprócz przygotowań przedświątecznych uczestniczyli także w obchodach Wielkiego Tygodnia . Jak co roku w Niedzielę Wielkanocną Mieszkańców naszego Domu odwiedził zajączek wspierając każdego naszego podopiecznego dobrym słowem i słodkim upominkiem . Święta w naszym Domu przebiegły w radosnej i rodzinnej atmosferze.

Wielkanoc 2018

Delegacja Chojniczanki w naszym Domu.

27 marca 2018 r.  Mieszkańców naszego Domu odwiedziła młodzieżowa reprezentacja Chojniczanki Chojnice wraz z opiekunami. Celem spotkania było nawiązaniem współpracy  między uczestnikami spotkania a także zaszczepienie sportowego ducha wśród naszych Mieszkańców. Jako zachętę nasi Mieszkańcy otrzymali zaproszenie na jeden z meczów reprezentacji Chojniczanki.

Wielkanocne spotkanie z pracownikami.

W dniu 27 marca odbyło się spotkanie pracowników naszego Domu zorganizowane przez s. dyrektor Sylwię Blok z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych . Po kilku słowach wstępu wygłoszonych przez s. dyrektor wszyscy podzielili się jajeczkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do przepysznych wielkanocnych dań w ramach przygotowanego na tą okazję poczęstunku.

Spotkanie przedświąteczneSpotkanie przedświąteczneWielkanocne spotkanie z pracownikami - 27.03.2018 r.

Powitanie wiosny 2018

21 marca br. grupa Mieszkańców naszego Domu pod opieką pani Marty i pań nauczycielek z ZS nr 2 w Sępólnie Kraj. udała się nad pobliską rzekę Kamionkę, aby tradycyjnie pożegnać zimę i powitać wiosnę.  Podczas zajęć terapeutycznych przygotowano  kukłę Marzanny, którą  wykonano z samych ekologicznych surowców, aby nie szkodzić przyrodzie. Wszyscy bez żalu wrzucili Marzannę do wody aby oficjalnie powitać przyjście długo wyczekiwanej wiosny, po czym cała eskapada wróciła wesoło do domu śpiewając piosenki o wiośnie.

Urodziny Mieszkańców w miesiącu  marcu 

15-tego marca na świetlicy terapeutycznej naszego Domu odbyły się urodziny naszych Mieszkańców: Oli, Kamila i Marcina. Każdy z solenizantów otrzymał prezent i oczywiście mnóstwo życzeń od pozostałych uczestników imprezy. Następnie wszyscy rzucili się w wir zabawy przy muzyce disco polo racząc się smakołykami przygotowanymi na przekąski. 

SolenizanciSolenizanci

Warsztaty zajęciowe z Wojewódzkim Zespołem Szkół Policealnych w Chojnicach

25 lutego br.  nasz Dom odwiedzili przyszli  pretendenci na opiekunów medycznych, którzy aktualnie zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną w WZSP w Chojnicach właśnie na kierunku opiekun medyczny. Spotkanie miało formę  praktycznych warsztatów w celu zobrazowania  charakteru pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Edukacyjna wyprawa do Kołobrzegu w dniu 23.02.2018 r.

Szóstka  naszych podopiecznych w składzie: Mariola, Krystian, Dominik, Piotr, Marcin i Arek pod opieką s. Tobiaszy w ostatni dzień ferii wyruszała na krajoznawczą wycieczkę do Kołobrzegu. Grupa zwiedziła m.in. oceanarium, kompleks latarni oraz kołobrzeski port. W celach prozdrowotnych cała ekipa  wybrała się na molo, aby powdychać morskiego jodu.

Kołobrzeg

Wycieczka do Sopotu w dniach 20.02 - 22.02. 2018 r.

 Czwórka naszych podopiecznych: Mariola, Marcin, Adam i Arek wspólnie z s. Dyrektor wybrali się na trzydniowy wypad do Sopotu aby odpocząć od zgiełku spraw codziennych spacerując po  sopockim molo zażywając rześkiego morskiego powietrza oraz odkrywać atrakcje turystycznego tego miasta.

Sopot Sopot  

Ferie zimowe 2018 r.

Od 12 lutego w naszym województwie trwały dwutygodniowe ferie zimowe . Również nasi Mieszkańcy mieli wolne od zajęć lekcyjnych , stąd DPS  przygotował szeroką ofertę zajęć, aby wypełnić ten wolny czas. Wśród najważniejszych wydarzeń jakie miały miejsce to  warsztaty z robotyki i automatyki organizowane przez firmę LEGO, wyjazd na kręgle, wycieczka do Darłówka, warsztaty zajęciowe w ośrodku Mikomania w Funce, seanse filmowe , oraz mnóstwo gier i zabaw. Zachęcamy do zapoznania się z fotogalerią.

Ferie zimowe 2018 r.

Rozpoczęcie Wielkiego Postu

14 lutego 2018 r. Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Nasi Mieszkańcy, aby w pełni przeżyć radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego uczestniczyli w  nabożeństwach wielkopostnych - w Drodze Krzyżowej oraz w Gorzkich Żalach poprzez osobisty udział w naszym parafialnym kościele lub przez transmisję telewizyjną. Jednocześnie w każdy piątek dzieci uczestniczyły w rozważaniu Drogi Krzyżowej prowadzonej przez ks. Piotra Pazdę  lub Siostry w naszej zakonnej kaplicy.

Zabawa Walentynkowa w Suchorączku

13 lutego br. grupa Mieszkańców naszego Domu udała się na Zabawę Walentynkową zorganizowaną przez zaprzyjażniony Dom Pomocy Społecznej w Suchorączku. Wsród zaproszonych gości oprócz naszego Domu byli także goście z DPS -u w Chlebnie, z DPS-u w Dębnie czy z ŚDS w Więcborku.Po części oficjalnej cała zabawowa świta ruszła w tańce i zabawy . Oprócz dobrej zabawy dla uczestników przygotowano słodki poczęstunek i chłodne napoje.s. Dyrektor z naszymi Mieszkańcamis. Dyrektor z naszymi Mieszkańcami

 

Zabawa walentynkowa    

Jak co roku   Mieszkańcy naszego Domu obchodzili Walentynki .W tym roku w naszym Domy odbyły się już 12 lutego br.   Z tej okazji przygotowano zabawę w rytmach współczesnych przebojów oraz różne konkursy i zabawy.  W przypadku braku energii dla wszystkich uczestników zostały przygotowane smaczne przekąski i gaszące pragnienie napoje.

Zabawa walentynkowaZabawa walentynkowa 

                                                      

Zawartość

Na pączusia do Przemusia - 08.02.2018 r.

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego DPS-u z ul. Podgórnej grupka młodzieży z naszej placówki udała się na degustacje wypieków i słodkości  przygotowanych z okazji " tłustego czwartku" .

Na pączusiu ...Na pączusiu ...

Powiatowe Targi Pracy  2018

W poszukiwaniu wykwalifikowanej kadry nasza placówka 7 - ego lutego br. uczestniczyła w Powiatowych Targach Pracy w Sępólnie Krajeńskim, gdzie mieliśmy przygotowane indywidualne stanowisko reklamujące  naszą jednostkę.

 Wizyta na uczelni Pomerania w Chojnicach 

27 stycznia 2018 r. grupa Mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami udała się na warsztaty zajęciowe przygotowane przez pracowników i studentów PWSH ''Pomerania". 

Uczestnicy wyjazdu Uczestnicy wyjazdu  

  

Bal Karnawałowy Mieszkańców DPS 

25 stycznia 2018 r w MGOK w Kamieniu Krajeńskim odbyła się zabawa karnawałowa dla Mieszkańców naszego Domu . Ponadto wśród zaproszonych gości byli także mieszkańcy z zaprzyjaźnionego DPS-u w Chojnicach . Wszyscy uczestnicy przybyli na bal w różnokolorowych przebraniach i wyśmienitych humorach. Cała grupa bawiła się hitach polskiej muzyki . Dla wszystkich uczestników balu przygotowano poczęstunek serwowany przez katering.

Uczestnicy baluUczestnicy balu

 

Zimowe zabawy 17-20 styczeń 2018 r. Jak niewiele do szczęścia potrzeba... Z resztą zobaczcie sami : }

Wyjazd do Sopotu 18 styczeń 2018 r.

Szybki i krótki ale owocny jednodniowy wyjazd do Sopotu naszych Mieszkańców dla hartu ducha i ciała :) 

Urodziny Mieszkańców oraz 18-nastka Radka

11 stycznia 2018r. na świtlicy terapeutycznej naszego Domu przygotowano imprezę dla naszych podopiecznych , którzy w styczniu i w lutym  obchodzą swoje urodziny. Wsród solenizantów byli Mateusz, Oliwia, Basia, Robert, Jonatan, Marcin , Arek oraz jubilat , który wkroczył w dorosłość Radek. Po złożeniu życzeń oraz wręczeniu upominków wszyscy rzuculi się w wir wspólnej zabawy w rytmach najgorętszych karnawałowych hitów. Dla wszystkich gości czekały ciepłe i chłodne napoje, słodkości oraz urodzinowy tort.

Powitanie Nowego Roku 2018 !!!

Cała świta naszego Domu hucznie żegnała Stary Rok 2017 jednocześnie witając Nowy Rok 2018 . Zapraszamy do galerii.

Galeria mediów

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?