Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

DdDom 
Pomocy Społecznej

dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety

w Kamieniu KrajeńskiOdwiedziny Św. Mikołaja i Elfów 

Jak co roku 6 grudnia naszych Mieszkańców odwiedził Św. Mikołaj. 

Obecność właściciela  czerwonego kubraka z Laponii sprawiła naszym Mieszkańcom mnóstwo radości, a tym bardziej słodkich przyjemności za sprawą  upominków z łakociami i  smakołykami.  Atosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia podkreślały wykonywane przez Mieszkańców piosenki i recytacje o tejże tematyce. Kolejnego dnia nasza placówka została odwiedzona przez Elfy z międzynarodowej drużyny Św. Mikołaja. Wspólnie z naszymi podopiecznymi spiewali świąteczne piosenki. 

Wieczorek Andrzejkowy - 28 listopad  2015 r.

W ostatnią sobotę listopada 2015 r odbyła się Integracyjna  Zabawa Andrzejkowa sfinansowana ze środków pozyskanych z Urzędu Marszłakowskiego w Toruniu. Podopieczni naszej placówki wspólnie z mieszkańcami DPS-ów z Chojnic, Suchorączka i Starogardu Gdańskiego balowali w rytm współczesnych i ponadczasowych przebojów. Nie zabrakło także tradycyjnych wróżb, przepowiedni, czy lania wosku przez klucz. W chwilach odpoczynku imprezowicze posilali kanpkami i ciepłymi przekąskami.

Nasz wspaniały Bałtyk...

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych  Kamień Krajeński 29-10-2016 r.

 

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych "Flandria"

17 września 2016 r.  reprezentacja naszego Domu wzięła udział w Mię0dzynarodowej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych " Flandria " w Inwrocławiu. Wszyscy reprezentanci dzielnie walczyli z zachowaniem zasad fair play, co poskutkowało wysokimi miejscami na podium i wartościowymi nagrodami.

Wycieczka do Torunia

16 września grupa Mieszkanców naszego Domu wspólnie z Mieszkańcami DPS Chojnice wybrała się na autokarową  wycieczkę krajoznawczą do miasta Toruń. Ekipa wyjazdowa uczestniczyła między innymi w rejsie promem po Wiśle wysłuchując opowieści o historii miasta. Następnie wszyscy udali się na warsztaty pieczenia pierników, z których  Toruń słynie. Upieczone pierniki można było skosztować na miejscu lub pozostawić jako pamiątkę.Kolejną atrakcją było zwiedzanie Planetarium, w którym uczestniczy wyjazdu poznali  budowę kosmosu i  różne ciekawostki  z dziedziny  astrofizyki. Pomiędzy atrakcjami była także chwila na smaczy obiad w restauracji KFC. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedznie Ogrodu Zoobotanicznego . Pełni wrażeń Mieszkańcy z uśmiechem na  twarzy oraz  zdobytą wiedzą i nowymi doświadczeniami póżnym wieczorem powrócili do domu wspominając cały ekscytujący dzień.

 

I Pochód Kapeluszowy. 

Dnia 8 września 2016 r. Mieszakańcy naszego Domu uczestniczyli w I Pochodzie Kapeluszowym zorganizowanym przez DPS na ul. Podgórnej w Kamieniu Krajerńskim. Pochód orszak rozpoczął od zbiórki na Stadionie Miejskim , z którego przemaszerował na teren sąsiedniego DPS-u. Każdy z uczestników Pochodu zobligowany był do posiadania nakrycia głowy jakim był kapelusz. Na miejscu docelowym dla uczestników zorganizowano piknik w plenerze.

Przemarsz pochoduPrzemarsz pochodu

Wycieczka do ZOO Gdańsk Oliwa i nad morze

30 sierpnia br. grupa Mieszkańców naszego Domu udała się na wycieczkę do parku zoologicznego na Oliwie, gdzie podziwiała i poznawała różnorodne gatunki fauny zarówno z Europy jak i pozostałych kontynentów. Kolejnym punktem wyjzadu był wypoczynek na nadmorskich plażach Bałtyku. Wycieczkowa ekipa udała sie do Sopotu , gdzie na tamtejszym molo zażywała kąpieli słonecznych . Szczęśliwi i pełmi wrażeń Mieszkańcy pożnym wieczorem wrócili do domu z głowami pełnych pomysłów na kolejne wspólne wypady.

ZOO Gdańsk OliwaZOO Gdańsk Oliwa

Jubileusz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży

III Spartakiada Sportowa Funka 


Spotkanie z kolędą i pastorałką            

W  przerwie  noworocznej nasi Mieszkańcy uczestniczyli w Integracyjnym Spotkaniu z Kolędą i Pastorałką. Wspólnie z pensjonariuszami z DPS-u w  Chojnicach wspominano piękne tradycyjne polskie kolędy. Całość spotkania uświetnił występ człuchowskiego chóru Kantylena. Dla wszystkich kolędników przygotowano także bufet z ciepłymi napojami i ciastem. Całość zorganizowano w  oparciu o fundusze uzyskane z Urzędu Marszłąkowskiego w Toruniu.                                                                                                                                                                            

                                                                                                       

 

Integracyjne Spotkanie Wigilijne 2015 r.

 

 22 grudnia odbyło się Integracyjne Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez nasz Dom. Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków pozyskanych z Urzędu Marszłakowskiego w Toruniu. Na  spotanie zaproszono mieszkańców z  pobliskich DPS-ów m.in. z Chojnic, Suchorączka, Starogardu Gdańskiego. Każdy z uczestników Wigilii otrzymał świąteczną paczkę od Świętego Mikołaja. Atmosferę spotkania uświetniono wspólnym śpiewaniem kolęd i piosenek świątecznych.

 Fotorelacja z imprezy w galerii.

Spotkanie Wigilijne 2015Spotkanie Wigilijne 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Ognisko Integracjne - Wieżyca 

12 grudnia 2015 r. nasz Dom wspólnie z DPS Chojnice uczestniczył w Integracyjnym Ognisku  w Wieżycy, które zorganizowano w oparciu  o środki finansowe pozyskane z Wydziału Integracji Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  W programie spotkania oprócz wspólnego biesiadowania  przy ognisku w rytmach kaszubskiej muzyki zawarto przejażdzkę bryczkami. Pomimo chłodnej aury wszystkim dopisywał humor i towarzyszyła świetna zabawa.Integracyjne ognisko Wieżyca Integracyjne ognisko Wieżyca

Wycieczka do Biskupina

18 września Mieszkańcy naszego Domu  wspólnie z DPS Chojnice wybrali się na wycieczkę autokarową do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie . Wyjazd o charakterze   poznawczo - edukacujnym przybliżył wycieczkowej ekipie historię naszych przodków, charakterystykę ich  życia codziennego, wykorzystwane rozwiązania technicze,  sposoby walki i  metody polowań oraz rodzaje wykonywanego rzemiosła . Podczas  przechadzki z przewodnikiem grupa zapoznała się także z budownictwem i organizacją neolitycznej osady  jednej z najstarszyci najlepiej zachowanych obiektów tego typu w Eurpoie Środkowej.

Wakacyjne wyprawy tu i tam 

Dzień Dziecka  30-05-2015 r. 

 

 

  

 

Wyjazd na występ Ireneusza Krosnego do Starogardu Gdańskiego

 

14 czerwca 2014r.  reprezentacja naszego Domu uczestniczyła w Międzynarodowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Inowrocławiu zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Flandria". Wsród naszych reprezentantów najlepiej wypadł Rafał Kościński otrzymując puchar i nagrodę rzeczową za zajęcie  III miejsca w swojej kategorii wiekowej. Pozostali uczestnicy zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami i  upominkami. Fotorelacja z zawodów w galerii.

15 maja 2014r reprezentacja naszego Domu w składzie: Arek Badziński, Adam Kaczmarczyk, Rafał Kościński, Damian Kwiatek wzięła udziałw IV Warsztatowym Przeglądzie Tańca w Lipce.  Uczestnicy za udział  w konfrontacjach  tanecznych z innymi drużynami otrzymali pamiątkowy dyplom i statuetkę oraz upominek rzeczowy.


W dniach 24-26 marca 2014 r. nasi Mieszkańcy uczestniczyli w rekolekcjach parafilnych. Podopieczni chodzili na nauki adresowane do dzieci i młodzieży, które odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Krajeńskim.

 


21 marca br. o godzinie 10.30 Mieszkańcy DPS-u wybrali się w barwnym korowodzie nad rzeczkę Kamionkę, by utopić Marzannę i przywitać Wiosnę. Po wrzuceniu do rzeczki symolu zimy wykonananego z ekologicznych surowców, Mieszkańcy przynieśli do DPS-u przy śpiewie piosenek i dźwiękach instrumeńtów kukłę symbolizującą Panią Wiosnę.

 

 

 

 

 

 


20.03.2014r. Grupa podopiecznych naszego Domu wybrała się do zaprzyjaźnionego DPS-u w Chojnicach na Wieczorek Poetycki. Przy kawie i cieście wysłuchano twórczości własnej mieszkańców DPS-u w Chojnicach w postaci deklamacji wierszy oraz minikoncertu zespołu wokalno-muzycznego "Szeptem, który wykonał poezję śpiewaną. Po obfitej uczcie  dla ducha Siostra Dyrektor zrobiła naszym Mieszkańcom kolejną niespodziankę i zabrała grupę na równie obfitą ucztę dla ciała w McDonald's.


W dniach 9-10 marca 2014r delegacja naszego Domu wraz z s. Dyrektor i nauczycielkami z ZS nr 2  w Sępólnie Krajeńskim udała się do Krakowa, gdzie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego uczetniczyli w Gali Finałowej Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Albertiana, w którym tozdobyli to III miejsce w naszym okregu. Nasi Mieszkańcy obejrzeli na deskach  teatru występy grup, które zajeły I miejsca w poszczególnych regionach naszego kraju, oraz otrzymali nagrody w postaci rzutnika, albumów, płyt i  słodyczy.


Dnia 8 marca br. Mieszkańcy naszego DPS-u wybrali się na koncert  znanego zespołu "Red Lips" zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet w Galerii "Brama Pomorza" w Lipienicach