Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Rok 2018 

 

Urodziny Mieszkańców w kwietniu

10 kwietnia odbyła się impreza  podczas, której świętowano urodziny  Mieszkańców . Jak zawsze wszystkim towarzyszyła wyśmienita zabawa w rytmach muzyki  połączona ze słodkościami przygotowanymi na tę okazję. 

 

Wielkanoc 2018, odwiedziny zajączka.

Po wielkopostnym przygotowywaniu duchowym nadszedł radosny czas Wielkiej Nocy czyli Zmartwychwstania  Pańskiego. Mieszkańcy naszego Domu również przygotowywali się do obchodów tej jakże ważnej uroczystości . Oprócz przygotowań przedświątecznych uczestniczyli także w obchodach Wielkiego Tygodnia . Jak co roku w Niedzielę Wielkanocną Mieszkańców naszego Domu odwiedził zajączek wspierając każdego naszego podopiecznego dobrym słowem i słodkim upominkiem . Święta w naszym Domu przebiegły w radosnej i rodzinnej atmosferze.

Wielkanoc 2018

Delegacja Chojniczanki w naszym Domu.

27 marca 2018 r.  Mieszkańców naszego Domu odwiedziła młodzieżowa reprezentacja Chojniczanki Chojnice wraz z opiekunami. Celem spotkania było nawiązaniem współpracy  między uczestnikami spotkania a także zaszczepienie sportowego ducha wśród naszych Mieszkańców. Jako zachętę nasi Mieszkańcy otrzymali zaproszenie na jeden z meczów reprezentacji Chojniczanki.

Wielkanocne spotkanie z pracownikami.

W dniu 27 marca odbyło się spotkanie pracowników naszego Domu zorganizowane przez s. dyrektor Sylwię Blok z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych . Po kilku słowach wstępu wygłoszonych przez s. dyrektor wszyscy podzielili się jajeczkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do przepysznych wielkanocnych dań w ramach przygotowanego na tą okazję poczęstunku.

 

Spotkanie przedświąteczneSpotkanie przedświąteczneWielkanocne spotkanie z pracownikami - 27.03.2018 r.

Powitanie wiosny 2018

21 marca br. grupa Mieszkańców naszego Domu pod opieką pani Marty i pań nauczycielek z ZS nr 2 w Sępólnie Kraj. udała się nad pobliską rzekę Kamionkę, aby tradycyjnie pożegnać zimę i powitać wiosnę.  Podczas zajęć terapeutycznych przygotowano  kukłę Marzanny, którą  wykonano z samych ekologicznych surowców, aby nie szkodzić przyrodzie. Wszyscy bez żalu wrzucili Marzannę do wody aby oficjalnie powitać przyjście długo wyczekiwanej wiosny, po czym cała eskapada wróciła wesoło do domu śpiewając piosenki o wiośnie.

 

Urodziny Mieszkańców w miesiącu  marcu 

15-tego marca na świetlicy terapeutycznej naszego Domu odbyły się urodziny naszych Mieszkańców: Oli, Kamila i Marcina. Każdy z solenizantów otrzymał prezent i oczywiście mnóstwo życzeń od pozostałych uczestników imprezy. Następnie wszyscy rzucili się w wir zabawy przy muzyce disco polo racząc się smakołykami przygotowanymi na przekąski. 

 

SolenizanciSolenizanci

Warsztaty zajęciowe z Wojewódzkim Zespołem Szkół Policealnych w Chojnicach

25 lutego br.  nasz Dom odwiedzili przyszli  pretendenci na opiekunów medycznych, którzy aktualnie zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną w WZSP w Chojnicach właśnie na kierunku opiekun medyczny. Spotkanie miało formę  praktycznych warsztatów w celu zobrazowania  charakteru pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Wycieczka do Sopotu w dniach 20.02 - 22.02. 2018 r.

 Czwórka naszych podopiecznych: Mariola, Marcin, Adam i Arek wspólnie z s. Dyrektor wybrali się na trzydniowy wypad do Sopotu aby odpocząć od zgiełku spraw codziennych spacerując po  sopockim molo zażywając rześkiego morskiego powietrza oraz odkrywać atrakcje turystycznego tego miasta.

Ferie zimowe 2018 r.

Od 12 lutego w naszym województwie trwały dwutygodniowe ferie zimowe . Również nasi Mieszkańcy mieli wolne od zajęć lekcyjnych , stąd DPS  przygotował szeroką ofertę zajęć, aby wypełnić ten wolny czas. Wśród najważniejszych wydarzeń jakie miały miejsce to  warsztaty z robotyki i automatyki organizowane przez firmę LEGO, wyjazd na kręgle, wycieczka do Darłówka, warsztaty zajęciowe w ośrodku Mikomania w Funce, seanse filmowe , oraz mnóstwo gier i zabaw. Zachęcamy do zapoznania się z fotogalerią.

Ferie zimowe 2018 r.

Rozpoczęcie Wielkiego Postu

14 lutego 2018 r. Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Nasi Mieszkańcy, aby w pełni przeżyć radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego uczestniczyli w  nabożeństwach wielkopostnych - w Drodze Krzyżowej oraz w Gorzkich Żalach poprzez osobisty udział w naszym parafialnym kościele lub przez transmisję telewizyjną. Jednocześnie w każdy piątek dzieci uczestniczyły w rozważaniu Drogi Krzyżowej prowadzonej przez ks. Piotra Pazdę  lub Siostry w naszej zakonnej kaplicy.

 

Zabawa Walentynkowa w Suchorączku

13 lutego br. grupa Mieszkańców naszego Domu udała się na Zabawę Walentynkową zorganizowaną przez zaprzyjażniony Dom Pomocy Społecznej w Suchorączku. Wsród zaproszonych gości oprócz naszego Domu byli także goście z DPS -u w Chlebnie, z DPS-u w Dębnie czy z ŚDS w Więcborku.Po części oficjalnej cała zabawowa świta ruszła w tańce i zabawy . Oprócz dobrej zabawy dla uczestników przygotowano słodki poczęstunek i chłodne napoje.s. Dyrektor z naszymi Mieszkańcamis. Dyrektor z naszymi Mieszkańcami

 

Zabawa walentynkowa    

Jak co roku   Mieszkańcy naszego Domu obchodzili Walentynki .W tym roku w naszym Domy odbyły się już 12 lutego br.   Z tej okazji przygotowano zabawę w rytmach współczesnych przebojów oraz różne konkursy i zabawy.  W przypadku braku energii dla wszystkich uczestników zostały przygotowane smaczne przekąski i gaszące pragnienie napoje.

Zabawa walentynkowaZabawa walentynkowa 

                                                      

Zawartość

Na pączusia do Przemusia - 08.02.2018 r.

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego DPS-u z ul. Podgórnej grupka młodzieży z naszej placówki udała się na degustacje wypieków i słodkości  przygotowanych z okazji " tłustego czwartku" .

Na pączusiu ...Na pączusiu ...

 

 Wizyta na uczelni Pomerania w Chojnicach 

27 stycznia 2018 r. grupa Mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami udała się na warsztaty zajęciowe przygotowane przez pracowników i studentów PWSH ''Pomerania". 

 

Uczestnicy wyjazdu Uczestnicy wyjazdu  

  

Bal Karnawałowy Mieszkańców DPS 

25 stycznia 2018 r w MGOK w Kamieniu Krajeńskim odbyła się zabawa karnawałowa dla Mieszkańców naszego Domu . Ponadto wśród zaproszonych gości byli także mieszkańcy z zaprzyjaźnionego DPS-u w Chojnicach . Wszyscy uczestnicy przybyli na bal w różnokolorowych przebraniach i wyśmienitych humorach. Cała grupa bawiła się hitach polskiej muzyki . Dla wszystkich uczestników balu przygotowano poczęstunek serwowany przez katering.

Uczestnicy baluUczestnicy balu

 

Zimowe zabawy 17-20 styczeń 2018 r. Jak niewiele do szczęścia potrzeba... Z resztą zobaczcie sami : }

Wyjazd do Sopotu 18 styczeń 2018 r.

Szybki i krótki ale owocny jednodniowy wyjazd do Sopotu naszych Mieszkańców dla hartu ducha i ciała :) 

Urodziny Mieszkańców oraz 18-nastka Radka

11 stycznia 2018r. na świtlicy terapeutycznej naszego Domu przygotowano imprezę dla naszych podopiecznych , którzy w styczniu i w lutym  obchodzą swoje urodziny. Wsród solenizantów byli Mateusz, Oliwia, Basia, Robert, Jonatan, Marcin , Arek oraz jubilat , który wkroczył w dorosłość Radek. Po złożeniu życzeń oraz wręczeniu upominków wszyscy rzuculi się w wir wspólnej zabawy w rytmach najgorętszych karnawałowych hitów. Dla wszystkich gości czekały ciepłe i chłodne napoje, słodkości oraz urodzinowy tort.

Powitanie Nowego Roku 2018 !!!

Cała świta naszego Domu hucznie żegnała Stary Rok 2017 jednocześnie witając Nowy Rok 2018 . Zapraszamy do galerii.

Galeria mediów